Informacja o inwestycji gazownictwa

Wpłynęło około 130 ważnych wniosków o przyłącza gazowe , przeszły weryfikację merytoryczną. Obecnie są trwa nanoszenie na mapę i następnie będą rozpatrywane pod względem EKONOMICZNYM, firma prosi o cierpliwość. Konkretna odpowiedź ma być na przełomie marca i kwietnia. Poinformuję jak będę wiedział więcej.

2017-03-17, Sławomir Wróbel

Relacja ze spotkania w sprawie inwestycji gazowej w Gulczewie 30 września

Z inicjatywy NSPG odbyło się spotkanie zainteresowanych inwestycją gazową mieszkańców i działkowiczów z Gulczewa, z przedstawicielem firmy Polska Spółka Gazownicza, kierownikiem Działu Obsługi Klienta Panem Bartoszem Górskim. Spotkanie poprowadził prezes NSPG Pan Sławomir Wróbel. Na spotkanie przybyło około 50 osób. Pan Bartosz Górski zapoznał uczestników z warunkami przeprowadzenia inwestycji gazowej, kosztami eksploatacji poboru gazu oraz harmonogramem ewentualnego wykonania inwestycji. Początkowym warunkiem było złożenie przez osoby zainteresowane doprowadzeniem gazu do swoich budynków „wniosków o określenie warunków przyłączenia”. NSPG zebrało w sumie ok. 140 wniosków. Wnioski zostały przekazane do Polskiej Spółki Gazownictwa i po ich weryfikacji będą stanowiły podstawę do przeprowadzenia analizy ekonomicznej gazowej inwestycji. O wynikach analizy mieszkańcy Gulczewa zostaną poinformowani pisemnie. Przy pozytywnym wyniku analizy, inwestycja zostanie wykonana orientacyjnie do połowy 2018 roku. Warunkiem doprowadzenia instalacji gazowej do posesji będzie zawarcie z PSG umowy o przyłączenie do sieci gazowej. Przewidywany koszt przyłączenia z instalacją licznika wyniesie ok. 2300 zł. płatność będzie po zakończeniu inwestycji i otrzymaniu faktury. Użytkownik będzie ponadto zobowiązany na własny koszt wykonać projekt (ok. 300 zł) oraz instalację wewnątrz budynku i zakup pieca gazowego. Wielkość tych kosztów będzie zależała od powierzchni budynku i ilości odbiorników gazu.

Opłaty za pobór gazu będą składały się z opłaty stałej ok. 55 zł oraz za zużyty gaz. Obecna cena gazu wynosi 1,7 zł/m3. Opłaty zawsze będą związane z wielkością zużycia gazu.

Szczegółowe informacje o warunkach przyłączenia gazu i kosztach poboru gazu zawarte są na stronie internetowej PSG www.psgaz.pl.

Tekst przygotował Sekretarz Stowarzyszenia Witold Sulej

2016-10-05, Sławomir Wróbel

Mamy szansę na założenie gazu ziemnego w Gulczewie

30 września późnym popołudniem odbyło się spotkanie mieszkańców Gulczewa z przedstawicielem Polskiej spółki gazownictwa oddział w Ciechanowie: kierownikiem działu obsługi klienta panem Bartoszem Górskim.

Na spotkanie przybyło około 50 osób, było wiele pytań i odpowiedzi. Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia zebrali 140 wniosków na założenie gazu w Gulczewie. Według pana Górskiego mamy szanse że firma podejmie się tej inwestycji, uzgodniliśmy z nim że będziemy nadał zbierać wnioski do końca października, a w międzyczasie wnioski dotychczas zebrane już teraz będą analizowane i uzupełniane ewentualne braki we wniosku. Należy się spodziewać telefonu z Gazownictwa jeśli firma będzie miała jakieś pytania.

Więcej szczegółów ze spotkania zamieścimy za kilka dni.

2016-10-01, Sławomir Wróbel

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki gazowniczej oddział w Ciechanowie 30.09.16 r. godz. 18:00

MIESZKAŃCY GULCZEWA

Kończy się wstępny okres przygotowawczy do naszego, wspólnego z mieszkańcami przedsięwzięcia doprowadzenia gazu ziemnego do naszej wsi, o które zabiegamy obecnie od lutego 2016 roku. Pierwsza nasza inicjatywa z roku 2009/2010 spełzła na niczym.

Przedstawiciele, członkowie Nadbużańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Gulczewa wykonują pomoc społecznie, a Stowarzyszenie jest tylko pośrednikiem w kompleksowym załatwieniu kontaktu z PSG Sp zoo. Dziękujemy wszystkim tym, którzy dopełnili już złożenia wniosku o określenie warunków przyłączenia gazu ziemnego.

Planowane zebranie na ten temat z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowniczej Sp zoo, Oddział w Ciechanowie odbędzie się w piątek 30.09.2016 roku o godzinie 18-tej w Remizie w Gulczewie. Prosimy pozostałych mieszkańców, którzy do tej pory nie zdążyli wypełnić wniosków o jak najszybsze ich wypełnienie i dostarczenie. Kontakt z przedstawicielami jest nadal aktualny, ale również bezpośrednio z Prezesem Stowarzyszenia też będzie zasadny. Przed spotkaniem zobowiązaliśmy się do wykonania interaktywnej mapy Gulczewa z zaznaczeniem zainteresowanych siedlisk, dlatego prosimy o wcześniejsze złożenie wniosków. Od ilości złożonych wniosków (zainteresowanych doprowadzeniem gazu) zależy czy PSG Sp zoo podejmie się wykonania inwestycji w Gulczewie.

Mamy już na tą chwilę 120 wniosków, a mogłoby być dużo więcej. Sąsiednie wsie są zgazyfikowane, a kiedy dojdzie do nas XXI wiek zależy tylko od nas. Gaz ziemny poprawi nasz komfort, oraz zwiększy atrakcyjność i wartość wszystkich nieruchomości w Gulczewie, wykorzystajmy tę szansę. Rachunek jest prosty – jeśli nie zadbamy sami o nasze interesy, nikt nas nie wyręczy, ani uszczęśliwi na siłę.

Za Zarząd Stowarzyszenia

(Danuta Markiewicz)

2016-09-21, Sławomir Wróbel

Wniosek na budowę gazu ziemnego w Gulczewie

Witam. Witam Organizujemy grupę osób chętnych zakładać gaz ziemny w Gulczewie. Ze wstępnych informacji jakie uzyskaliśmy zmieniły się kryteria na naszą korzyść jeśli chodzi podejście PGNiG do nowych instalacji gazociągu. Sądzimy że warto spróbować jeszcze raz. Tym razem firma życzy sobie aby każdy chętny wypełnił taki wniosek.

Wniosek do pobrania.

Wzór z dodatkowymi instrukcjami wypełniania.

2016-07-17, Sławomir Wróbel

Strona: 1, 2, starsze

Copyright © Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa, O stronie.